Banky sa bijú o neviazané peniaze

mBank po novom zhodnocuje vklady na účte eMax Plus úrokom vo výške 2,1 percenta a AXA aktuálne ponúka ročný úrok vo výške 2,5 percenta.

AXA sa vďaka zvýšeniu úrokovej sadzby o 0,2 percenta zaradila na prvé miesto rebríčka vedľa Zuno banky, ktorá na účte Sporenie Plus ponúka takisto 2,5-percentný úrok. Zuno však pri tomto sporiacom účte vyplatí úrok len v tom mesiaci, kedy klient nevyberie zo svojho účtu žiadne peniaze. V prípade, že uskutoční výber, nedostane za daný mesiac žiaden úrok. Na svojom štandardnom sporiacom účte, ktorý umožňuje peniaze bez obmedzení vkladať i vyberať, Zuno zhodnocuje vklady úrokom vo výške 2,01 percenta.

mBank zároveň so zvýšením úroku na účte eMax Plus zrušila aj poplatky za viacero výberov mesačne. Doteraz mohli sporitelia využívať každý mesiac len jeden bezplatný výber a za každý ďalší zaplatili poplatok päť eur. V súčasnosti si už banka za výbery žiadne poplatky neúčtuje.

Po novom môžu 2,5-percentný úrok získať na sporiacom účte aj klienti Slovenskej sporiteľne. Tá na sporení k účtu ponúka takéto zhodnotenie v rámci vernostného programu tým klientom, ktorým na účet príde minimálne 250 eur mesačne. Ostatní dostanú dvojpercentný úrok. O pol percenta zvyšuje sporiteľňa aj úroky na ročných, dvojročných a trojročných termínovaných vkladoch klientom, ktorí splnia podmienky. Rebríček najlepšie úročených vkladoch, ktorý pre Pravdu pripravuje portál FinančnáHitpa­ráda.sk, zavedenie vernostného programu neovplyvnilo, pretože portál porovnáva podmienky pre nových klientov bez potreby otvorenia si bežného účtu.

dátum zverejnenia: 2012-04-19 zobraziť celý článok
Finančný expert
Rebríček finančných produktov Finančná Hitparáda objektívne porovnáva bežne dostupné produkty všetkých slovenských bánk. Našim cieľom je pomôcť vám vybrať si ten najvýhodnejší produkt presne podľa vašich potrieb.
Top 5 Vašich otázok
Finančná Hitparáda
Pomôžeme Vám
Maják v mori financií

Partnerské portály:

Telkáč.sk - tv program

Portál - nextfuture
Reality, nehnuteľnosti, domy, byty, pozemky, realitné kancelárie
- reality na AReality.sk
work: 0.0382 sec