Najlacnejší úver vám dá UniCredit Bank

Ján K. má 36 rokov, vysokoškolské vzdelanie a býva v Bratislave. Je ženatý a má dve deti. Hľadali sme pre neho výhodný spotrebný úver bez ručiteľa na sumu 7 000 eur, ideálne bez zbytočných poplatkov. Pavol P. má 36 rokov, vysokoškolské vzdelanie a býva v Bratislave. Je ženatý a má dve deti. Hľadali sme pre neho výhodný spotrebný úver bez ručiteľa na sumu 7 000 eur, ideálne bez zbytočných poplatkov.

Víťaz je jasný – UniCredit Bank

V porovnaní bankových úverov vyšla víťazne UniCredit Bank, kde Ján pri pôžičke 7 000 eur eur zaplatí celkovo 9 111 eur. Za ňou nasledujú v rebríčku Zuno Bank (9 322 eur) a ČSOB (9 582 eur). Ako konštatuje Maroš Ovčarik, finančný expert webového portálu FinancnaHitparada.sk, zvíťazil produkt s najnižšou cenou, a to vďaka prebiehajúcej akcii, ktorá bude trvať do konca júna. „V rámci akcie UniCredit Bank ponúka banka zvýhodnenú sadzbu, rovnakú pre všetkých klientov bez ohľadu na bonitu. Okrem toho zvýhodnila aj vstupný poplatok. Pri úvere do 3000 eur si aktuálne banka účtuje vstupný poplatok 30 eur, pri úvere nad 3 000 eur je poplatok 70 eur.“

Zľavy dajú v štyroch bankách

Banky ponúkajú pri spotrebných úveroch aj ďalšie bonusy, po ktorých sa oplatí poobzerať. Napríklad vám odpustia vstupný poplatok. Ušetriť môžete aj v Zuno Bank, neúčtuje poplatok za spracovanie úveru, OTP Banka poskytuje 100-percentnú zľavu do 30. júna, Tatra banka poskytuje 50-percentnú zľavu do 31. júla. Vo VÚB banke môže Pavol získať 50-percentnú zľavu z poplatku vtedy, ak v nej má otvorený účet, pravidelne mu aspoň štyri mesiace chodí na účet príjem a požiada o Flexipôžičku cez internet banking. „Odpustením vstupného poplatku sa banky síce vzdávajú výnosu na začiatku, avšak zvyčajne ich to stojí niekoľkonásobne menej, ako keby medzi sebou súperili úrokovými sadzbami.“ Závisí, samozrejme, od konkrétneho produktu. Napríklad Volksbank si neúčtuje poplatok pri produkte Spotrebný úver pre štúdium na vysokej škole a Poštová banka ponúka Dostupnú pôžičku, kde si neúčtuje poplatok za poskytnutie úveru. V ČSOB zase garantujú vybavenie spotrebného úveru bez čakania. Slovenská sporiteľňa ponúka zníženie úrokovej sadzby o 1,50% za účet v sporiteľni a za poukazovanie príjmu na tento účet vo výške aspoň 1,5-násobku splátky úveru. Zníženie sadzby o ďalších 0,50% ponúka za poistenie úveru. Prima Banka pri čerpaní úveru na osobný účet v Prima Banke neúčtuje vstupný poplatok.

Hitom je predschválený úver

Zo štatistík Národnej banky Slovenska vyplynulo, že v marci tohto roka si Slováci požičali 120 miliónov eur, čo je najviac od zavedenia eura v januári 2009. Zvýšil sa najmä záujem o spotrebné úvery. Banky sa navyše podľa finančného experta snažia zrýchľovať proces vybavenia pôžičky. Ambíciou je poskytnúť pôžičku na počkanie a s minimálnym počtom dokladov. „Takmer každá banka sa snaží svojim klientom, ktorých dobre pozná, ponúkať predschválený úver. Buď im chodí pravidelne výplata na účet, alebo napríklad ak splácajú iný úver v banke. Výhodou predschválených úverov je minimum dokladov, ktoré sú potrebné na vybavenie. Zvyčajne vám postačí preukaz totožnosti.“ Nie vždy však ide aj automaticky o cenovo najvýhodnejšiu ponuku. Preto Maroš Ovčarik odporúča: porovnajte si predschválený úver s ponukami konkurencie a preverte si ponúkané podmienky. Len tak nájdete pôžičku, ktorá sa vám najviac oplatí

dátum zverejnenia: 2012-06-07 zobraziť celý článok
Finančný expert
Rebríček finančných produktov Finančná Hitparáda objektívne porovnáva bežne dostupné produkty všetkých slovenských bánk. Našim cieľom je pomôcť vám vybrať si ten najvýhodnejší produkt presne podľa vašich potrieb.
Top 5 Vašich otázok
Finančná Hitparáda
Pomôžeme Vám
Maják v mori financií

Partnerské portály:

Telkáč.sk - tv program

Portál - nextfuture
Reality, nehnuteľnosti, domy, byty, pozemky, realitné kancelárie
- reality na AReality.sk
work: 0.0383 sec